Tkaniny we wnętrzach stylizowanych

Tkaniny we wnętrzach stylizowanych

Tkaniny są jedną z najstarszych i najbardziej szlachetnych ozdób ścian. Materiały od stuleci towarzyszą człowiekowi i stosowane są jako dekoracje wnętrz.

Poza niesamowitymi walorami estetycznymi, tkaniny na ścianach mają również wymiar czysto praktyczny. Tkaniny na ścianach bardzo poprawiają izolację cieplną i akustyczną pomieszczenia, dzięki czemu staje się ono dużo bardziej przytulne i intymne. Dzisiaj tkaniny na ścianach stosowane są nieco rzadziej niż przed latami, ponieważ tego rodzaju rozwiązanie jest dosyć kosztowne. Jeżeli już zdecydujemy się na wybór takiego pokrycia, powinniśmy wybrać tkaninę trudno palną oraz nasączoną specjalnymi środkami, które chronią przed zabrudzeniami i osiadaniem kurzu, ponieważ materiałowe pokrycia ścian są trudne w czyszczeniu. Różnego rodzaju materiały są jednak doskonałym sposobem na ukrycie różnego rodzaju nierówności i niedoskonałości ścian, które nie mogłyby być przykryte przez farbę. Alternatywą do tkanin mogą być tapety tekstylne, które są nie tylko tańsze, ale również łatwiejsze w montażu i utrzymaniu.

Jaki materiał wybrać?

W dzisiejszych czasach dostępnych jest mnóstwo rozwiązań, wśród których wybierać możemy wzory i kolory najlepiej dopasowane do stylu, w jakim urządzone jest nasze wnętrze. Wybierać możemy między płótnami z grubym splotem, dużymi lub drobnymi nadrukami. Niezliczona ilość wzorów pozwala nam wybierać między rustykalnymi stylizacjami, nowoczesnymi, dynamicznymi kolorami lub delikatnymi, kobiecymi pastelami z wzorami kwiatowymi. Coraz częściej spotykane są również płótna w naturalnym kolorze, które samodzielnie pomalować możemy farbami w dowolne wzory. Niezwykle ważne jest by zadbać o odpowiednie naciągnięcie i napięcie tkaniny, by wyglądała estetycznie i spełniała swoje funkcje.

Do jakiego wnętrza?

Tkaniny doskonale sprawdzają się we wnętrzach stylizowanych i sięgają po nie dekoratorzy wnętrz pragnący osiągnąć w pomieszczeniu konkretny efekt, utrzymany w pożądanej stylistyce. Mogą stanowić na przykład doskonale komponujące się z całością tło do antycznych mebli, mogą również wprowadzać zupełnie odwrotny, nowoczesny charakter. W dzisiejszych czasach tkaniny są nieco zapominane przez dekoratorów wnętrz, głównie ze względu na ich cenę oraz trudniejszą dostępność. Bardzo często stosowane są tkaniny o intensywnych barwach, wzornictwem nawiązujące do lat 60. i 70. Wypierane są przez farby, tynki oraz tapety tekstylne, które są łatwiejsze w utrzymaniu, jednak nie dają takiego poczucia ciepła i intymności jak miękkie, piękne tkaniny.

Ostatnie opinie internautów: (0)
Zostaw swoją Opinię
Ocena ogólna:

podobne firmy

Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (18 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (15 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Gabinet jest pomieszczeniem, w którym zapew...
Nie wiesz, na które z szerokiego wachlarza ...
Płyta MDF to wysokiej jakości materiał wytw&oac...
Kategoria listew wykończeniowych meblowych jest b...
Wybór właściwych zestawów meblowyc...
Na dzień dzisiejszy na każdym kroku towarzyszy n...