Płyta MDF

Płyta MDF

Płyta MDF to wysokiej jakości materiał wytwórczy, który stosowany jest na szeroką skalę w wielorakich dziedzinach przemysłu, a w szczególności w branży budowlanej oraz meblarskiej.

Płyta MDF składa się głównie z trzech podstawowych rodzajów takich jak HDF, LDF oraz MDF. Każda z tych odmian cechuje się wytrzymałością, niezawodnością ale także nieco innymi właściwościami mechanicznymi.

MDF jest przeważnie średniogęstą płytą, która posiada włókna drzewne. Wykonywane są z jej udziałem takie asortymenty jak powiedzmy listwy ozdobne, kasetony i panele ścienne. Co więcej MDF idealnie nadaje się do stolarki a tym samym przykładowo produkcji okien drewnianych czy też drzwi. Ponadto MDF może zostać stosownie zabezpieczony przed uszkodzeniami co ma miejsce przy zastosowaniu ochronnej warstwy melaminowej w postaci tak zwanego filmu.

Ponadto płyta MDF jest też bardzo często wzmacniana za pomocą sztucznej lub naturalnej okleiny. Jest ona możliwa do nabycia nie tylko w hipermarketach budowlanych ale także w coraz popularniejszych sklepach on line takich jak serwis internetowy www.osb.pl

Ostatnie opinie internautów: (0)
Zostaw swoją Opinię
Ocena ogólna:

podobne firmy

Ocena: 5/5 (16 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (18 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Pokój w którym przyjmowani są gośc...
Oświetlenie klatki schodowej jest definitywnie te...
Wybór sprzętu AGD do kuchni to poważna decyzja ...
Jednoosobowy fotel z funkcją spania to ergonomicz...
Witryna to nie tylko funkcjonalny, ale równ...
Nie wiesz, na które z szerokiego wachlarza ...