Jakie są rodzaje wózków do sprzątania?

Jakie są rodzaje wózków do sprzątania?

Wózek do sprzątania to sprzęt niezbędny do utrzymania czystości. Wykorzystywany jest zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej takich jak kina, galerie handlowe, szpitale, placówki edukacyjne. Utrzymanie czystości w tych miejscach jest bardzo trudne. Dodatkowo sprzątanie tego typu przestrzeni wymaga szczególnej organizacji i sprzętu, który to ułatwi. Sprawdzonym rozwiązaniem są właśnie wózki do sprzątania. Jest on wygodny dla personelu - można na nim przewozić ciężkie nieporęczne przedmioty do sprzątania i środki czystości. Dzięki temu osoby sprzątające nie nadwyrężają mięśni i dużo szybciej sprzątają. Aby wybrać odpowiedni sprzęt warto dowiedzieć się jakie są rodzaje wózków sprzątających.


Rodzaje wózków sprzątających
Wózki do sprzątania można podzielić na kilka rodzajów. Podstawowy podział wyróżnia wózki wiaderkowe - jedno lub dwukomorowe oraz wózki serwisowe, które mają z kolei bardziej kompleksowe zastosowanie i są znacznie większe. Kolejny podział wynika z budowy oraz zastosowania danego modelu.

Wyróżniamy:

  • wózek do sprzątania jednowiadrowy jest wyposażony w jedno wiadro, dlatego nadaje się do sprzątania podłóg w małych pomieszczeniach. Rozbudowany wózek jednowiaderkowy posiada dodatkowo pojemniki i worek na odpady,
  • wózek do sprzątania dwuwiadrerkowy pozwala na skuteczne mycie podłóg na większych powierzchniach. System dwuwiaderkowy zapobiega powstawaniu smug oraz daje oszczędność środków czyszczących,
  • wózek serwisowy do sprzątania jest duży, posiada dwa wiadra do mycia podłóg oraz dodatkowe miejsce na detergenty i worek na śmieci. Ten rodzaj wózków bardzo ułatwia kompleksowe sprzątanie powierzchni w różnych obiektach.
  • wózek do sprzątania odpadów przeznaczony jest do segregacji i transportu śmieci. Wyposażony jest w jeden lub nawet kilka stelaży na worki foliowe z pokrywami,
  • wózek do sprzątania w szpitalach jest to model wyposażony w kuwety przeznaczony przede wszystkim do czyszczenia pomieszczeń w obiektach medycznych. Dzięki temu, że mopy jednego kontaktu przechowywane są w specjalnych kuwetach, możliwe jest spełnienie wysokich wymagań higienicznych w placówkach medycznych. Posiadają one wyodrębniony pojemnik do nasączania mopa środkami dezynfekującymi.


Wózki do mycia podłóg to najprostszy i najbardziej popularny typ. Zazwyczaj zbudowane są na plastikowej lub metalowej ramie. Świetnie sprawdzają się do sprzątania domu. W galeriach handlowych i supermarketach oraz placówkach edukacyjnych najlepiej swoją rolę spełnią z kolei wielozadaniowe wózki serwisowe do sprzątania. Można przy ich pomocy z łatwością wysprzątać zarówno wąski korytarz, jak i wielką halę sprzedażową czy też toalety rozmieszczone na każdym piętrze. Do sprzątania obiektów hotelowych przeznaczone są natomiast specjalne wózki z pólkami oraz workiem na bieliznę.

Ostatnie opinie internautów: (0)
Zostaw swoją Opinię
Ocena ogólna:

podobne firmy

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (15 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Półszafa to inaczej szafa jednodrzwiowa &m...
Co zrobić, gdy nasze ulubione meble — drewniane...
Biel kojarzy nam się z czystością, higieną, es...
Salon to miejsce, które powinno zostać wyposażo...
Z czasów starożytnej cywilizacji egipskiej...
Funkcjonalne połączenia stosowane w wielu aranż...