Jak odnowić meble? Renowacja mebli krok po kroku

Jak odnowić meble? Renowacja mebli krok po kroku

Co zrobić, gdy nasze ulubione meble — drewniane lub tapicerowane, po latach codziennego użytkowania ulegną zniszczeniu? Jeżeli kupno nowych mebli nie wchodzi w grę, proponujemy rozpatrzenie kompleksowych usługi z zakresu renowacji mebli stolarskich, jak i obszytych tkaninami. Odnowienie mebli powinno być realizowane pieczołowicie, z dbałością o każdy szczegół — chociażby najmniejszy element. Warto pamiętać, że wiele warsztatów specjalizuje się w określonym typie, stylu, wieku mebli, a także w konkretnych rodzajach renowacji — od odświeżania oryginalnego wyglądu aż do całkowitych przeróbek. Niektóre osoby odnawiają antyki z myślą o ich funkcjonalności dla przyszłych pokoleń, ale bywa i zupełnie inaczej — kierowane są pragnieniem przywrócenia nowości starym rzeczom z myślą o ich duszy i historii, którą będą przekazywać.

Jak odnowić stare meble stolarskie?

Drewno to szlachetny, ale niezwykle wymagający materiał. W stanie surowym nie jest odporne na wilgoć, zabrudzenia i nadmierne nasłonecznienie. Aby służyło nam jak najdłużej, musi być odpowiednio zabezpieczone. Po latach drewniane elementy mogą zostać dosyć szybko odnowione przy wykorzystaniu lakierów, które tworzą bezbarwną twardą powłokę, chroniąc drewno niczym pancerz. Renowacja mebli stolarskich odbywa się według sprawdzonych receptur kunsztu stolarskiego, które gwarantują Państwu perfekcyjne odnowienie mebla. Do wykończenia mebla zazwyczaj stosuje się wosk lub politurę szelakową.

Tkaniny meblowe - piękny, a zarazem wymagający materiał

Meble tapicerowane kojarzą się przede wszystkim z poczuciem wygody i doznanym odpoczynkiem. Dzięki takim elementom wyposażenia, jak: komfortowe sofy i fotele, ergonomiczne krzesła, oryginalne ławeczki i pufy czy modne hokery, każda sypialnia, salon lub jadalnia staną się funkcjonalne oraz estetycznie zaaranżowane. Niezwykle szeroki wybór wybarwienia drewna, rodzaju i koloru tkanin lub skór oferuje firma meblowa, która na początku zajmowała się usługami tapicerskimi RAD-POL. Produkowane przez firmę tkaniny podkreślają piękno mebli klasycznych, jak i mebli stylizowanych. Tkaniny tapicerskie RAD-POL znakomicie wyglądają w zestawieniu z wysokiej jakości drewnem, jak i zdobieniami typowymi dla mebli ozdobnych.

Różnorodne opcje profesjonalnej renowacji

Renowacja mebli tapicerowanych może być wykonana poprzez zastosowanie jednej z dwóch metod:

  • metoda tradycyjna — wykorzystujemy sprężyny tapicerskie, włosie końskie, watę naturalną, trawę morską i tkaninę obiciową. Mają Państwo możliwość wybrania dowolnego wykończenia mebla tapicerowanego, np.: taśma gwoździkowa, sznurek ozdobny, kiedra — wykończenie stosowanie jest jednak tylko w meblach, które na to pozwalają.
  • metoda nowoczesna — wykorzystanie wysokiej jakości gąbki poliuretanowej, pasów tapicerskich oraz specjalnego płótna. Należy pamiętać, że nie każdy mebel może być odnowiony z zastosowaniem tego sposobu.

Chociaż trzeba liczyć się z faktem, że renowacja mebli wiąże się nierzadko z wyższymi kosztami niż zakup nowego odpowiednika, to jednak jest to inwestycja, którą zdecydowanie warto rozważyć. Różnica leży w jakości i oryginalności — poprzez proces renowacji możemy cieszyć się posiadaniem czegoś niezwykle oryginalnego i zupełnie wyjątkowego.

Ostatnie opinie internautów: (3)
Jadwiga
Już wiem czego użyć do renowacji mebli.
~klara
Malowanie Vidaronem to czysta przyjemność. Szybko, bez zacieków i bez przykrego i drażniącego zapachu. Produkt w dobrej cenie, mają ogólnie duży wybór, świetne kolory.
~ineka
Do malowania, odświeżania, odnawiania drewna polecam vidaron. Świetnie impregnuje stare drewno, ochrania je na naprawdę długi czas przed najróżniejszymi czynnikami
Zostaw swoją Opinię
Ocena ogólna:

podobne firmy

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (15 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Pokój dzienny, szczególnie w niewiel...
W dzisiejszych czasach fotele bujane coraz bardzie...
Łoże, to nie tylko struktura materialna określo...
Sofa skórzana jest jednym z mebli, który jest wy...
Oświetlenie do mieszkania wybierać należy rozwa...
Płyta MDF to wysokiej jakości materiał wytw&oac...