Wyposażenie mebli — hamulce pneumatyczne

Wyposażenie mebli — hamulce pneumatyczne

Hamulce pneumatyczne do mebli to hamulce, które wykorzystują ciśnienie powietrza jako główny czynnik roboczy — drzwi szafki zatrzymują się w odpowiednim miejscu, dzięki czemu nie dopuszczają do zniszczenia drzwiczek, ściany lub framugi meblowej, a następnie dochodzi do samodomyku, kiedy siła jest na tyle mała, żeby nie zniszczyć mebla.

Na rynku dostępne są innowacyjne hamulce do drzwi, które są wyposażone w opatentowany na terenie Unii Europejskiej mechanizm pneumatyczny, którego głównym zadaniem jest tłumienie odgłosu trzaskających szafek. Dzięki zainstalowaniu hamulca w meblach podczas silnych uderzeń, a także niekontrolowanych przeciągów amortyzatory stawiają opór, dzięki któremu można wyhamować uderzenie. Drzwiczki oraz szuflady pod żadnym pozorem nie będą odstawać od mebla, ponieważ kiedy siła nacisku na hamulec jest minimalna, następuje końcowe domykanie mebla.
Hamulce pneumatyczne znacznie eliminują wszystkie uderzenia, a także odgłosy trzaskania, które są związane z zamykaniem szuflad oraz szafek. Dzięki hamulcom zamontowanym w meblach można w znacznym stopniu zredukować hałas nie tylko w kuchni, ale także w innych pomieszczeniach, w których chcemy korzystać z mebli przez wiele lat codziennego użytkowania. Hamulce pneumatyczne zazwyczaj montuje się przy drzwiczkach z zawiasami, a także przy szufladach z prowadnicami dociągowymi, a także klapami poziomymi. Przeczytaj również http://www.zts-lemar.pl/aktualnosci/wszystko-o-hamulcach-do-mebli.html

Ostatnie opinie internautów: (1)
Barbara
Teraz już wiem do czego służą hamulce pneumatyczne.
Zostaw swoją Opinię
Ocena ogólna:

podobne firmy

Ocena: 5/5 (18 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (18 opinii)
Ocena: 5/5 (15 opinii)
Ocena: 5/5 (9 opinii)

Każdy, kto choć raz mierzył się z koniecznośc...
Hamulce pneumatyczne do mebli to hamulce, kt&oacut...
Jednoosobowy fotel z funkcją spania to ergonomicz...
Wybór krzesła do salonu, czyli z jednej strony p...
Chcesz odświeżyć wystrój salonu, ale nie wiesz...
Wykończenie domu to sprawa bardzo poważna, a prz...