Wystrój pokoju niemowlęcego

Wystrój pokoju niemowlęcego

Kiedy przychodzi na świat potomstwo i okazuje się, że pociechą rodziców będzie córeczka, mama z tatą szaleją na punkcie wystroju jej pokoju. Stereotypy głoszą bowiem, że niemowlęcie płci żeńskiej powinno być odziewane w kolorach różowych. Tak samo często planowane jest urządzenie i wystrój pokoju w meble dla dzieci. Czy jednak nie jest to obecnie zbyt przereklamowane i niekiedy wręcz tandetne?

Odpowiedź na to pytanie brzmi jasno – wszystko zależy od rodzaju różu. Dziś można odnaleźć szereg rozmaitych rodzajów zestawów meblowych w różnorodnych odcieniach różu. Najbardziej polecanym przez projektantów wnętrz jest jednakże pudrowy róż. Wtedy intensywność tegoż koloru nie jest aż tak duża. Poza tym, warto mieć na względzie, że nie wolno nigdy decydować się na urządzenie całego pokoju w kolorze różowym. Najlepiej zatem wyposażyć pomieszczenie w kilka ciekawych mebelków w tejże barwie, a pozostałą część pokoju uzupełnić inaczej.

W odcieniu różu nie do końca ładnie prezentują się także meble dla dzieci. Przede wszystkim nieestetycznie zazwyczaj wygląda takie łóżko w połączeniu z identyczną barwowo narzutą i poduszkami. Podobnie jeśli cały komplet mebli dziecięcych jest różowy. Wtedy w pokoju aż razi co z pewnością nie będzie wpływało zbyt pozytywnie na rozwój dziewczynki. Za jaskrawy róż zupełnie nie jest bowiem w modzie. Jeśli więc usilnie chcemy właśnie w tej barwie urządzić pokój dziecka to najlepiej wypróbować tak zwany róż przygaszony.

Ostatnie opinie internautów: (0)
Zostaw swoją Opinię
Ocena ogólna:

podobne firmy

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (18 opinii)

Zastanawiasz się jak zaaranżować przestrzeń pr...
Tkaniny są jedną z najstarszych i najbardziej sz...
Łoże, to nie tylko struktura materialna określo...
Jeżeli kupujemy nowe meble szczególną uwa...
W przypadku aranżowania przestronnego mieszkania ...
Płyta MDF to wysokiej jakości materiał wytw&oac...