Włącznik krzyżowy - jak oświetlić klatkę schodową

Włącznik krzyżowy - jak oświetlić klatkę schodową

Oświetlenie klatki schodowej jest definitywnie tematem, którego nie należy bagatelizować.

Słabe światło, śliska za sprawą psa sąsiadki nawierzchnia oraz dokuczające przy wieczornym powrocie z pracy znużenie – idealne zestawienie do zaistnienia potencjalnego wypadku, który może okazać się katastrofalnym w skutkach.

Najzwyklejsze łączniki jednobiegunowe mogą odnaleźć zastosowanie przy czynności włączania oraz wyłączania światła w określonym pomieszczeniu, np. w łazience, garderobie, kuchni, salonie, pokoju dziennym itp.
Raz na jakiś czas używa się łączników dwubiegunowych bądź świecznikowych, które pozwalają na niezależne załączenie dwóch źródeł światła, np. żarówki w lampie. W obydwóch przypadkach operacje załączania oraz wyłączania odbywają się w jednym miejscu. Co jednak, jeżeli zajdzie potrzeba stworzenia instalacji, w której owe operacje odbywać się będą z kilku dostępnych miejsc?

Instalacja włączników krzyżowych, które stanowią uzupełnienie dla włączników schodowych staje się niezbędna w przypadku, gdy pragnie się mieć możliwość sterowania oświetleniem z 3 miejsc i więcej.
Przykładowo – instalacja, która umożliwia włączanie oraz wyłączanie światła w miejscach A, B oraz C, będzie musiała składać się z dwóch włączników schodowych oraz włącznika krzyżowego, który wpięty zostanie pomiędzy dwa schodowe. Jeżeli instalacja składać się będzie z czterech punktów kontrolnych oświetlenia, to potrzebne nam będą dwa włączniki schodowe plus dwa krzyżowe. Instalacja, która składa się z pięciu punktów kontrolnych, wymagać będzie dwóch włączników schodowych oraz trzech krzyżowych itd.

Włącznik krzyżowy winien zatem zostać uznanym za obiekt, który w znaczny sposób przyczynia się do ludzkiego komfortu oraz bezpieczeństwa. Jest to jeden z wielu drobnych przedmiotów, których na co dzień nie zauważamy, mimo iż tak kolosalnie wpływają na jakość naszej egzystencji

Ostatnie opinie internautów: (0)

podobne firmy

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 0.0099999997764826/5 (796 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (18 opinii)
Ocena: 0.43999999761581/5 (204 opinie)

Włoska marqueteria, nazywana również intarsją,...
Wiele mebli jest przydatnych i potrzebnych w domu....
W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo lustra w...
Meble włoskie są synonimem luksusu, elegancji or...
Jeżeli kupujemy nowe meble szczególną uwa...
Miejsce w naszym domowym zaciszu, w którym ...