Listwy meblowe

Listwy meblowe

Kategoria listew wykończeniowych meblowych jest bogatsza, niż się nam Tobie wydaje. Myliłby się ten, kto sądziłby, że szczegół ten można zignorować, nie ma bowiem większego wpływu na finalny wygląd mebla.

Jest zgoła zupełnie inaczej - to właśnie odpowiednie wykończenie listwą meblową ma decydujący wpływ na ostateczny wygląd blatu lub krawędzi płyty meblowej. Dostępne w sprzedaży listwy dzieli się z reguły na dwie kategorie - ABS/PCV i melaminowe. Wyróżniają się one zarówno ze względu na materiał, z jakiego są opracowane, jak i również ze względu na zastosowanie i właściwości. Te pierwsze odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są one dosyć twarde, ale znakomicie kształtują się pod wpływem działania wysokiej temperatury. Dzięki temu osiągamy trwały efekt stosunkowo niewielkim nakładem sił i cen.

Obrzeżom ABS/PCV przeciwstawiane są obrzeża melaminowe. Składają się one z papierów, które impregnuje się żywicą melaminową (stąd także ich nazwa). Są nieco mniej odporne na uszkodzenia, jednakże chyba bardziej ozdobne, niż poprzedniczki - efekt uzyskiwany dzięki nim jest schludniejszy, jednak nie zabezpieczają one aż tak dobrze krawędzi płyty meblowej. W kategoriach kolorystycznych, każdą listwę można przypisać do jednej z czterech kluczowych: W - białe, H - drewnopodobne, U - jednolite kolory (brązowy, czerwony, srebrny itp.) i F - fantazyjne. Przy ich wyborze warto kierować się zasadą, że najlepiej do siebie pasują towary jednego producenta - pamiętajmy o tym, w innym przypadku czeka nas niemiła niespodzianka kolorystyczna, lub deseniowa.

Ostatnie opinie internautów: (0)
Zostaw swoją Opinię
Ocena ogólna:

podobne firmy

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (16 opinii)
Ocena: 5/5 (18 opinii)
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Ocena: 5/5 (18 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Wiele osób w pozycji siedzącej spędza zna...
Z pewnością wiele osób, urządzając mies...
Kategoria listew wykończeniowych meblowych jest b...
Krzesła tapicerowane cieszą się ogromną popula...
Jednoosobowy fotel z funkcją spania to ergonomicz...
Bez względu na to, czy w kuchni myjesz naczynia w...