Jakie są rodzaje drewna klejonego?

Jakie są rodzaje drewna klejonego?

Drewno klejone to materiał, który często występuje również pod nazwą "klejonka". Odpowiednio wyprodukowana klejonka np. klejonka sosnowa jest materiałem o ponadprzeciętnej trwałości oraz wytrzymałości, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywana m.in. w budownictwie. Drewno klejone powstaje, jak sama nazwa wskazuje, podczas sklejania ze sobą cienkich warstw desek wykonanych z wysokiej jakości surowca — najczęściej trwałej, elastycznej i solidnej sosny. Zaletą drewna klejonego jest możliwość tworzenia z niego dowolnych form — nawet łuków, ponieważ materiał wyróżnia się wysoką plastycznością. Z drewna klejonego powstają również niezwykle trwałe konstrukcje — klejonkę można swobodnie dopasować do konkretnych wymagań.

Jak wygląda produkcja klejonki?
Niezwykle ważne w produkcji klejonki jest odpowiednie przygotowanie drewna w specjalnych suszarniach — drewno powinno charakteryzować się odpowiednim stopniem wilgotności. Wilgotność lameli powinna być jednorodna na wszystkich przekrojach, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie drewna, które następnie jest strugane do odpowiedniej grubości i według obowiązujących norm. Następnym krokiem w produkcji klejonki jest usunięcie wszystkich wad i oczyszczenie desek. Na deski nakładany jest klej i są one ze sobą odpowiednio łączone i ściskane, aż do całkowitego wyschnięcia kleju.

Zalety drewna klejonego
Producent drewna klejonego Richd. Anders zwraca uwagę na wiele zalet zastosowanie takiego rozwiązania. Drewno klejone jest materiałem o dużej trwałości, a dodatkowo dzięki zastosowaniu odpowiednich mas klejowych charakteryzuje się zwiększoną odpornością na wodę i inne niesprzyjające warunki atmosferyczne. Klejonka ze względu na swoje właściwości może być wykorzystywana nie tylko w budowie obiektów sportowych, ale również basenów. Drewno klejone jest niezwykle łatwe w obróbce, dzięki czemu bez większych problemów można je obrabiać nawet zwykłymi narzędziami ręcznymi.

Ostatnie opinie internautów: (0)

podobne firmy

Ocena: 3.3299999237061/5 (3 opinie)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 0.0099999997764826/5 (796 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Poddasze jest jednym z ważnych pomieszczeń w ka...
Pokój gościnny to przestrzeń, która powinna by...
Jadalnia to serce każdego domu jest to przestrze...
Zastanawiasz się jak zaaranżować przestrzeń pr...
Wózek do sprzątania to sprzęt niezbędny do utr...
Drewno klejone to materiał, który często ...