Jak urządzić pokój dziecięcy?

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Pokoje dziecięce potrafią zachwycać i oczarować. Niekiedy nawet osoby dorosłe nie mogą oderwać wzroku od pięknie zdobionych łóżek czy też kompletów mebli, które przedstawiają postacie z bajek, filmów czy znane drużyny sportowe.

Zaprojektowanie wnętrza pokoju dziecięcego nie jest łatwe, ale przemyślane decyzje bywają wysoce opłacalne. Nie należy podejmować pochopnych decyzji odnoście wyboru mebli, jak i dodatków do pokoju małego szkraba - poszczególne wybory należy przeanalizować, a niekiedy nawet skonsultować z profesjonalistą - projektantem wnętrz.

Panele czy parkiet?

Przy tworzeniu aranżacji pokoju dziecka w pierwszej kolejności określić trzeba będzie z jakich materiałów wykonane zostaną podłogi, jak będą wyglądały ściany. Na podłogi najbardziej popularne są w pokoju dziecięcym panele oraz parkiet z drewna. Ten drugi z pewnością okaże się nieco bardziej trwały, wiele osób twierdzi też, że drewno jest surowcem wysoce estetycznym. Wnosi do pomieszczenia ciepło, urok. Nie kosztuje co prawda mało, ale też nie należy do materiałów, na które przeciętny człowiek nie może sobie pozwolić.

Kolory ścian

Co do ścian - panuje tu wielka dowolność. Z reguły w pokoju dziecka nie stosuje się barw rażących i intensywnych,. gdyż mogą one niepotrzebnie podrażniać małego szkraba, powodować u niego niepokój. Można oczywiście zastosować pewne elementy czerwone czy też pomarańczowe - ale lepiej będzie, jeśli w tym odcieniu zakupimy dodatki niż pomalujemy na rażący kolor ścianę.

Meble dla najmłodszych

Niemało uwagi w wnętrzach poświęca się na wybór odpowiednich mebli. W przypadku dzieci te przedmioty muszą być przede wszystkim bezpieczne. Wystrzegać należy się kantów - szczególnie w przypadku stolików i krzesełek. Jeśli w pokoju mieszka więcej niż jedno dziecko, można pomyśleć o zakupie łóżka piętrowego. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić przestrzeń, a dzieci będą miały więcej miejsca do beztroskiej zabawy. Małe dzieci ucieszą się też z naklejek na ścianę, a także firanek, które przedstawiają motywy z bajek lub ulubione postacie z filmów.

Ostatnie opinie internautów: (0)
Zostaw swoją Opinię
Ocena ogólna:

podobne firmy

Ocena: 5/5 (19 opinii)
Ocena: 5/5 (9 opinii)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Bądź pierwszy
i oceń teraz!

Z pewnością wiele osób, urządzając mies...
Tkaniny są jedną z najstarszych i najbardziej sz...
Wybór krzesła do salonu, czyli z jednej strony p...
Witryna to nie tylko funkcjonalny, ale również w...
Pokój w którym przyjmowani są gośc...
Każdy, kto choć raz mierzył się z koniecznośc...